Село Великовеселе

Великовеселе – звичайне село в Миколаївській області (Україна), центр сільської Ради. Розташоване в 24 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Врадіївка на лінії Підгородна – Борщі Одеської залізниці. Населення приблизно 340 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бобрик, Макеево, Новоолексіївка та Нововасилівка.

(Інформація застаріла) За колгоспом «Перемога», центральна садиба якого знаходиться в Великовеселе, закріплено 5500 га. сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4500 га орних земель, 353 га пасовищ. Провідні галузі господарства – вирощування зернових і технічних культур, м’ясо-молочне тваринництво.

За трудові успіхи 32 колгоспника нагороджені орденами і медалями Союзу РСР. Ордена Жовтневої Революції удостоєний бригадир рільничої бригади А. А. Дубінінській, ордена Трудового Крайового Прапора – голова колгоспу Ф. А. Дідоров і водій автомобіля А. І. Грабовський.

В селі є Великовеселівська середня школа (приблизно 13 вчителів та 189 учнів), будинок культури (на даний момент будівля зруйнована) з залом на 400 місць, є бібліотеки з фондом 9 тис. книг, фельдшерский-акушерський пункт, дитячий садок на 65 місць, два магазини, відділення зв’язку, ощадна каса, комплексний приймальний пункт районного побутового об’єднання. Первинна партійна організація об’єднувала 46 комуністів (нині заборонена), комсомольська-33 члена ВЛКСМ. Партійна і комсомольська осередку в селі створено в 1921 році.

Великовеселе засновано приблизно в 90-х. роках XVIII ст. після звільнення Південної України під панування Султанської Туреччини. (інформація перевіряється)

Радянська влада в селі Великовеселе була встановлена в січні 1918 року.

У роки Другої світової війни 142 жителя села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 52 з них загинули, 91 – удостоєний урядових нагород.

У 1967 році в селі Великовеселе встановлено пам’ятник на честь односельців, полеглих в боях з гітлерівцями. У 1974 році в селі, біля сільської ради було споруджено пам’ятник В. І. Леніну, який знаходиться і по цей день.

https://chouprojects.com/top-online-mail-order-marijuana-mom-dispensaries-canada/