Історія Великовеселівської школи

Школо! Ти дала нам крила для польоту до незвіданих висот!
Рік заснування школи —1905
Новобудова –1990
Кабінетів — 18
Є історико-краєзнавчий музей, спортивна і актові зали,
комп’ютерний клас, їдальня, спортивний майданчик., бібліотека
Навчається учнів –60 (2009 рік)
У школі працює 12 учителів, з них:
Вища категорія — 9
І категорія — 3
“Старший учитель“ — 2

Ми дуже хвилюємось, передаючи в руки книгу про нашу рідну
Великовеселівську загальноосвітню школу І-ІІІ
ступенів, яка в силу різних обставин змінювала
свій статус. Школа
– це чарівний храм знань, це колиска дитинства і
юності випускників різних поколінь. Готуючи книгу про ріднушколу, ми зібрали багато документів, спогадів, фотографій про
історію її заснування та славне сьогодення. Потім пересвідчились,
що такі матеріали зацікавлять широке коло читачів.
Наша люба школа незвичайна: в ній є душа. Душа тих, хто кращі
роки свого життя віддав улюбленій справі – навчанню дітей, душа
тих хто 10 чи 11 років в ній навчався; душа батьків, які прожили
разом з дітьми ще одне шкільне життя; душа тих, хто сьогодні не
cтоїть осторонь шкільних проблем.
Дбайливо виплекані вчителями, паростки добра, тепла, любові
проросли в дитячих серцях, і зміцніли на життєвих перехрестях.
Книга «Історія школи» складається з двох розділів.
Перший висвітлює історію школи, та розповідає про учнів, які в
ній навчалися, починаючи з 1905     року і закінчуючи 2009 роком.
На сторінках другого розділу книги подано матеріали про всіх
вчителів, які працювали у школі..
Фотографії, документи, статті з газет і журналів, спогади,
які висвітлюють сторінки минулого і сучасного життя школи.
Ми щиро дякуємо учням нашої школи та жителям сіл Великовеселе і Новоолексіївки за розуміння, зібрані матеріали,
підтримку,
почуття відповідальності за долю майбутніх поколінь..
Особлива подяка учениці 10 класу Коханюк Олені за допомогу у
комп’ютерному наборі історії школи..
Сподіваємось, що молодь,
окрилена прикладом старших,продовжить
почесну справу розвитку добрих традицій рідної школи.

Це видання присвячуємо 20-річчю
відкриття нової школи.

З любов’ю та повагою
О.О.Московчук, Т.М.Коханюк, Н.В.Спотар.

77778777777

789797

Є в Україні моїй село,
Мальовниче, славне, степове.
З чарівною назвою – Великовеселе,
Що покорило серце й не одне.
У Веселі зводяться будови,
І найкращі люди тут живуть.
Вже давно відкрила двері нова школа,
Та стежки до першої ведуть…
Н.М.Крутенко,
випускниця Великовеселівської школи

Стара школа…

Скільки хорошого і доброго бачила вона! Скромно, задумливо сховалась під кронами тополів і кленів та розкішного фруктового саду. Навесні тут розквітали кущі бузку, тюльпани, іриси, лілії. Особливо радували у квітні клени своїми ранніми квітами, а у травні – аромат запашної акації. І з світлим сумом пригадуються ті неповторні дні, коли до неї зграйками прибігали пустотливі хлопчики і дівчатка, та , зі слізьми на очах, приходили прощатися випускники. А як забути сумні усмішки вчителів – пенсіонерів, що залишали свій другий дім, вітаючи молодих колег? Історія Великовеселівської загальноосвітньої школи розпочалась в далекому 1905 році. В селі Великовеселе була побудована школа. У дітей настало нове життя. Учням хотілося якомога швидше сісти за парти у затишних класах…

У селі Новоолексіївці також заснована початкова школа в 1906 році. Це була одноповерхова будівля геобразної форми.454646 Чудові , світлі класні кімнати, вчительська, просторий коридор. Ліве крило будівлі – житлова площа для вчителів. Стіни школи товщиною 1метр, змуровані з цегли, яка випалювалася соломою. А розчин, яким мурували. складався із вапна та яєць.

З 1918 року розпочав свою трудову діяльність у Новоолексіївській початковій школі учитель Балабан Юхим Якимович. Він створив при школі історичний музей. У цьому музеї зберігались документи з історії села та школи: на стендах були виставлені експонати, які вчитель збирав з самого початку своєї трудової діяльності. Слава про музей розійшлась далеко за межі області. В роки Великої Вітчизняної війни Балабан Ю.Я. всі експонати склав у сундук і при вході в коридор школи під підлогою заховав. Навчання дітей припинилося,тому що саме в школі румуни розмістили своїх коней. Після війни до першого класу прийшли діти семи, восьми, дев’яти та десяти років. Їм не вистачало одягу, взуття, книжок, зошитів. Часто писали на газетах, на клаптиках паперу.

45987З 1919 року до 1957року в Новоолексіївській початковій школі працювала В.Дмитрієва-Балабан. З цією школою, з селом, вона зв’язала все своє життя, бо працювала тут майже 35 років. Варвара Пилипівна організовувала гурток самодіяльності і керувала ним з 1920 до 1927рр.

454689

брала активну участь у громадському житті села.

У газеті «Степовий Маяк» від 7 вересня 1963 року, в статті «Дві долі Демідової», вміщено про Дмитрієву-Балабан В.П. матеріал: «Революція дала волю жінкам. Наша землячка Варвара Пилипівна Дмитрієва-Балабан була агітатором- пропагандистом Тираспольського повітового революційного комітету. Вона виїжджала в села, проводила мітинги, збори селян, роз’яснювала на місцях політику Радянської влади. Важко довелось Варварі Пилипівні під час походу Денікіна. Вона змушена була ховатись від переслідувань. Але після розгрому контрреволюції знову була в рядах будівників соціалізму».( «Степовий Маяк» Орган Березівського партійного комітету. №115.)

111111 151561
 787987 4566213
878979

Педагогічний і учнівський колектив 1931 року.

Новоолексіївська початкова школа

 4546
449852

1931 рік.

Педагогічний колектив Новоолексіївської

початкової школи

77687687

7878978

Ананівська чоловіча гімназія

545456

Балабан Ю.Я. і Дмитрієва-Балабан В.П.

45454

Дмитрієва-Балабан В.П. 

У 1924 році у селі Великовеселе діяла школа лікбезу. Підручниками і посібниками школа повністю забезпеченою не була. Навчання велося за букварем «Червоний прапор». Заняття проводилися регулярно: тричі на тиждень по дві години. Кількість учнів швидко зростала. Закінчили лікбез колишні батраки: Гайдукевич Параска, Шимановська Ганна, Щавюк Ніна, Зайченко Марія, Смелянець Фекла, Руденко Іван,Руденко Микола, Журик Іван, Швець Марина П., Комарчук Іван І.,Шевчук Петро,Пономаренко Семен, Черевань Максим, Задорожнюк Семен,.. почали читати книжки, виписувати газети, журнали.

78797

 1924 рік

78764

У 1927 році жителями села Великовеселе
був побудований великий двоповерховий будинок школи,
в якому розміщувалась середня школа до 1990 року.
Тут навчалися діти з таких сіл : Великовеселе,
Новоолексіївка, Нововасилівка, Макієво, Бобрик, Воровське,
Попівка, Красненьке, Гражданівка, Захарівка, Іванівка…

Першим директором, який будував цю школу був Смаковенко. Під час будівництва люди кіньми їздили за Макієво збирати камінь-дикар. До війни школу опалювали соломою. Батьки для опалення школи привозили солому залежно від кількості в сім’ї дітей.

18198

Вчителі. 1935 рік. Часянський Ф.П.,Богачов С.,
Корповак А.,Бурянський Н.Ю.,Тесновський

465464

Драматичний гурток в с. Новоолексіївці
(керівник Дмитрієва –Балабан В.П.)

У 1941 році в початкових класах викладала Євтушенко Раїса Романівна. Коли до села Великовеселе вступили румуни, то заняття не припинилися. Вивчалися: румунський буквар, «Закон Божий», математика. Математику викладав Ваксман Федір Михайлович. Румуни заставляли місцевих жителів хрестити нехрещених дітей. Священнослужитель, який викладав «Закон Божий» здійснював хрещення учнів у приміщенні школи. Напередодні Другої світової війни директором Великовеселівської школи працював П.Федоров. В роки війни, у селі Великовеселе діяла підпільна група до складу якої входив і Петро Федоров. Над Федоровим раптово нависла загроза. За завданням Врадіївської підпільної організації Іван Андрійович Полоз рятує директора Великовеселівської школи. Темної ночі зоотехнік вивозить його з села у Врадіївку, переховує у односельчанина Романова, а потім переправляє до Савранського лісу. 29 березня 1944 року село Великовеселе визволили від окупантів. Перед відступом німці замінували школу, але підірвати не встигли.65656

46-47

Непомітно сплинув час. Здавалось, тільки вчора шелистіли листям осінні дерева, а вже кличе на останню урочисту лінійку срібний голос дзвоника. Великовеселівська школа працювала виконуючи постанови уряду про виховання молодого покоління, педагогічний коллектив добивався значного покращення успішності учнів. Продовжувась відбудова школи. Працювали всі – учні, вчителі, батьки. До школи зносили все що мали: дошки, скло, цеглу. Возили глину, власноруч її місили, мурували нові груби.

7879794 259511

Учні 4-го класу.

148489

Працювати вчителям доводилось дуже багато. Було важко. В класах навчались діти різних вікових категорій, але було цікаво і радісно. Діти тягнулись до знань, багато читали.

46546464646

Новоолексіївська початкова школа

879743ffre48

21.04.1948 рік 5-6 кл

48-49

Важким було становище взимку. Скільки не топили груби, а тепла майже не було. Замерзало чорнило, рукам було холодно. В зимовий період для допоміжного отоплення ставили буржуйки. Крім чорнил писали олівцями на клапниках паперу, газетах. Листочки використовували декілька разів, затирали попередній запис і знову писали. Іноді писали на одному і тому самому листку поки він ставав не придатним для використання. Дітям не вистачало парт і стільців. Писали і на колінах. Багато дітей ходили до школи босими.

1549444

1948 рік

753734

Початкові класи Новоолексіївської 

школи 1949 рік

7897944

7656456787

У Великовеселівській семирічній школі збільшилась кількість дітей. Навчання здійснювалось у дві зміни. Добрі результати показали учні під час екзаменів.

Ученицю 7 класу Тхоренко Лідію нагороджено похвальною грамотою за досягнення у навчанні.

Новоолексіївська початкова школа 1949 рік .3 клас.

45345

1.Дубецька Рая
2.Спотар Ліда
3.Юля
4.Юрченко Валя
5.Руденко Ліда
6.Гармотько Анюта
7.Назарова Світлана
8.Кругленко Галина
9.Чечко Юзик
10.Ткаченко Володимир
11.-
12. Стремецький Георгій.
13. Бордюжа Валентина
14. Грабовенко Світлана
15.Грабовенко Міла
16. Сінчук Анатолій
17. Андреєв Вітя
18. Спотар Юра
19. Чернега Коля
20. Трофименко Вадим
21. Трофименко Анатолій
22. Діденко Тамара
23. Руденко Люда
24. Альвіна
25. Кругленко Юрій
26. Баранов Толя
27.Віля
28.Грабовий Микола.
Вчителі: Ліда Сименівна і Варвара Пилипівна

784132166

6 –А клас Великовеселівської семирічної школи
Фотографувались під час першого екзамену 20.05.1950р.

1950-51

Вчителі Великовеселівської школи користувались авторитетом у жителів села Великовеселе та навколишніх сіл. До них зверталися за порадою, прислухалися до їхньої думки. В школі панувала атмосфера взаємоповаги та дисципліни.

4844555

Новоолексіївська початкова школа

454489494

89889

В Новоолексіївській школі працювали талановиті,
самовіддані люди Балабан Ю.Я.
та Балабан-Дмитрієва В.П

84212111

Випуск 1952 рік. Великовеселівська школа

 

52-53Йшли роки. Виросли і розлетілись зі школи ті, кому вона була другим домом у повоєнні роки. На зміну їм прийшли нові покоління, які продовжували традиції школи і ніколи не сиділи склавши рук. Школа поповнювалася новими вчителями та учнями. Багато дітей приходили до школи із навколишніх сіл. Їм доводилося наймати квартири. Діти тижнями не бували вдома, але з відповідальністю відносились до навчання.

118141111

Учні та вчителі Новоолексіївської початкової школи.

1952 рік 5-«В» клас
999999995

І ряд
1.Стремецький Жора
2.-
3.Кумайгородський Толя
4.Дубинянський Іван
5.Нападовський Льоня
6.Кругленко Юра
ІІ ряд
1.Сінчук Галя
2.Березецька Ганна
3.Рая
4.Юля
5.Галя Шевчук
6.Діденко Тамара
7.Руденко Люба
8.Кругленко Галя
ІІІ ряд
1.Грабовенко Міла
2.Руденко Галя
3.Альвіна
4.Грабовенко Світлана
5.Спотар Ліда
6.Гармотько Анюта
Вчителі: Боделан, Комарова Л.І., завуч школи
44877712

Педагогічний колектив Великовеселівської школи.
І ряд. (Зліва на право)
1.-
2.Грабовенко Людмила –діловод
3.Ланда Зіновій Зусійович – завуч школи, вчитель російської мови
4.–
5.Волошин Тимофій Оникійович – біолог
6.Боровик Михайло Іванович – географ
7.Глинська Раїса Федорівна – вчитель 1-4 класів
8.-
9.Комарова (Латій)Лідія Іванівна – математик

ІІ ряд
1.Затяжчук Андрій Якович – історик
2.Шевченко Тамара Василівна – історик
3.Занєвська (Стогнієнко) Лідія Павлівна – вчитель 1-4 класів
4.Занєвський Михайло Семенович – вчитель української мови та літератури.
5.Майстренко Галина Мойсеївна – вчителька російської мови та літератури
6.Канюка Іраїда Яківна- вчитель іноземної мови (німецька)
7.Ліпський Микола Сергійович – директор школи, математик.

ІІІ ряд
1.-
2.Юрик Катерина Григорівна – вчитель фізкультури

53-54

Школа зростає. І знову чується ніжний голос дзвоника.Він сповіщає що розпочався ще один навчальний рік. Всюди чути радісний сміх, пісні , танці, довгождані свята. Веселими вони були в школі. Старшокласники навчались, а ще завзято допомагали рідному колгоспу

 

8889844

2 клас Великовеселівської школи.1954рік.

54-55

В школі 344 учня. Завуч школи – Журжаров М.О. В школі діяло шість гуртків художнього виховання, саме:
1)драматичний – Майстренко Т.М.
2)хоровий – Ліпніцький А.Г.
3)танцювальний – Черевата О.М.
4)фотографічний – Череватий В.О.
5)музичний – Вольський В.Г.
6)рукоділля – Комарова Л.І
4.04.1955р. За прийняття активної участі в художній самодіяльності школи та за хорошу підготовку до олімпіади, завдяки чому наша школа зайняла ІІ місце по району виніс директор школи подяку із занесенням до особової справи. 10 клас – Андрієвій Лідії, Михайльонок Зінаїді, Матієнко Юрію, Ліпській Діані, Бугку Йосипу, Врадію Анатолію, Білій Лілії, Новіцькій Розалії, Шагатурі Галині. 9 клас – Грабовенко Галині, Копеник Світлані, Бугку Михайлу, Пирлі Валентину, Грачевському Георгію, Гаврушовій Людмилі. 7 б – Матієнко Надії, Андрієву Віктору, Діденку Віктору, Костриченко Валентині, Шевченко Вірі. 8 клас – Дерун Галині, Дерун Надії, Рабцуляк Надії ,Чуприні Зінаїді, Майстренко Клавдії, Матієнко Миколі, Матієнку Юрію, Пастушенко Анатолію, Пирлі Олексію. 7 клас – Матієнко Зіні. 7 а – Косербі Тамарі , Латі Георгію. 6 – Коров’як, Ципліцькій. 5 в – Сінчук Вірі. 6 б – Козловій Катерині. В квітні 1955 р. учні школи приймали активну участь у виступах художньої самодіяльності школи в селах Великовеселе, Макеєво, Новолексіївка та Нововасилівка. 1 квітня 1955 року згідно наказу Врадіївського РВНО №28 §2 від 3.04.1955р. допустити до виконання посади завуча Великовеселівської школи учителя Занєвського Михайла Семеновича з квітня 1955р. Наприкінці навчального року в школі навчалось 332 учні.
Учителі: Волошин Тимофій Оникієвич
Волошина Юлія Миколаївна
Вольський Володимир Георгієвич
Череветий Василь Олексійович
Черевата Олександра Михайлівна
Затяжчук Андрій Якович
Канюка І.Я.
Комарова Л.І.
Каленик Сергій Іванович
Ганник Валентина Василівна
Ярощук Олексій Володимирович
Ліпніцька Анастасія Григорівна
Скрипник Клавдія Миколаївна
Бабкова Раїса Семенівна
Боровик М.І.
Стогнієнко Лідія Павлівна
Панченко Анастасія Анатолівна
Паночок Валентина Сергіївна
Юрик Катерина Григорівна
Бородін
Фіштейн Фаїна Яківна
Глинська Раїса Федорівна
Кіпуренко Валентина Василівна

Бібліотекарі 1955р. – Затяжчук А.Я., Сергієва Фірі Дементівна За хорошу роботу на протязі навчального року винесено подяку слідуючим вчителям: Бабковій Р.С., Волошиній Ю.М., Ганник В.В., Канюці І.Я., Комаровій Л.І.,Майстренко Г.М., Ліпніцькій А.Г., Паночок В.С., Панченко А.А.,Стогнієнко Л.П., Скрипник К.М.,Череватій О.М., Ярощук О.В.

75225244411

Учні 4 та 2 класів 1954 рік

55-56

В школі навчалось 297 учнів. Педагогічний колектив з перших днів навчання намагався змістовно організувати навчальний процес. Класні керівники Ганник, Майстренко, Скрипник,Глинська, Волошин Т.Ю та інші оформляли класні кутки, слідкували за чергуванням в своїх классах, виготовляли нашивки для чергових. Директор школи слідкував за дотриманням дисципліни учнів та вчителів. Наказом директора по школі учителі, що йдуть на уроки негайно виходили з учительської по дзвінку і стояли біля дверей класу, в якому вони мають провести наступний урок, зустрічаючи учнів, аж доки останній учень не зайде у клас. Учитель з уроку виходив останнім, випровадивши попереду в коридор всіх учнів, крім чергових.Чергових по класах 1-4 і 9 та 10 класів призначали по одному, а в 5-8 класах по 2 на день. Черговий учень обов’язково повинен був мати нашивку з надписом якого класу він черговий. Учитель не повинен був затримувати учнів на уроках, а відпускати негайно по дзвінку. Чергуючі вчителі по двінку були в коридорі, на подвір’ї та організовували з учнями дозвілля. Піонервожата та фізрук товариш Юрик на перервах слідкувала за порядком в школі та організовувала дитяче дозвілля. В цілях боротьби за високу успішність в школі всі класні керівники (5-10 кл.) оформляли класні табелі, а також табелі успішності, які щодня поповнювали оцінками , шо їх одержували учні класу. Табелі успішності класні керівники предсталяли завучу та директору при індивідуальних звітах. Списки рекомендованої літератури для читання вивішував на коридорі бібліотекар Затяжчук А.Я. Рекомендована література підбиралась для кожного класу на півріччя. 23 вересня 1955 року учні на чолі з вчителями біології Волошиним Г.О. та Стогнієнком Л.Г. відібрали експонати на районну сільськогосподарську виставку і відправили у Врадіївку шкільною підводою.

В 1956 році школу закінчило 16 випускників.24-05-1956
1. Бондаренко Марія Федорівна
2. Базаренко Тамара Іванівна
3. Бучок Михайло Миколайович
4. Гаврушова Людмила Миколаївна
5. Гнатюк Валентина Михайлівна
6. Грабовенко Галина Василівна
7. Джой Галина Омельянівна
8. Дністрян Ульяна Іванівна
9. Матієнко Георгій Федорович
10. Пирля Валентин Васильович
11. Сивак Микола Павлович
12. Трачевський Григорій степанович
13. Фурсенко Володимир Іванович
14. Хлєбцов Віктор Іванович
15. Цихоцька Альвіна Василівна
16. Ярощук Анатолій Володимирович.

24 травня 1956 рік, 8 клас

20-05-1956

20 травня 1956 рік. 5 клас

220-05-1956

8788878

В школі навчалося 259 учнів. Класним керівником випускного класу була призначена Канюка Іраїда Яківна. В 10 класі налічувалось 17 учнів. Випускники 1957 року: 1.Грабовенко Людмила Василівна 2.Дерун Галина Миколаївна 3.Дубецька Ліда Федорівна 4. Луценко Надія Гаврилівна 5. Малецька Надія Василівна 6.Майстренко Клава Степанівна 7.Матієнко Микола Григорович 8.Матієнко Юрій Харитонович 9.Плаксивий Анатолій Миколайович 10.Рябик Федір Васильович 11. Скриль Олег Вікторович 12. Ткачук Олексій Федорович 13. Унтілов Павло Афанасійович 14. Хоменко Марія Олександрівна 15. Чуприна Зіна Олексіївна 16. Шевченка Ганна Андріївна 17. Юрченко Микола Іванович Склад педагогічного колективу 1956-57 навчального року: Ліпський М.С.(математик), Занєвський М.С.(українська мова та література), Ланда З.З.(російська мова та література), Майстренко Г.М.(українська та російська мова), Кіпуренко В.В.(українська мова), Скрипник Н.М.(математик), Комарова Л.І.(математика, фізика), Боровик М.І. (фізика, географія), Ганник В.В.( історія, географія), Затяжчук А.Я.(історія, географія), Волошин Т.О. (хімія, біологія), Яструб М.І.(географія, праця, воєнізація), Стогнієнко Л.Ф. (біологія, праця), Канюка І.Я.(німецька мова), Бабкова Р.С.(російська мова та німецька мова) Юрик А.Г.(фізкультура), Ліпніцька А.Г.(співи), Волошина Ю.М.( викладач комплекту 1-3 класів), Колибанська Л.О. ( викладач комплекту 2-4 класів). В жовтні 1956 року старшою піонервожатою школи призначили Ткач Олену Петрівну. В класах проводили виставки кращих учнівських робіт. Дбали щоб класні кімнати, майстерні, лабораторія були в зразковому стані. В школі працював буфет. Коли проводились батьківські збори батьків забезпечували чаєм і продавали різні товари з буфету. Учитель Ланда З.З. підготував для батьків лекцію на тему: «Здоровый быт – обязательное условие правильного воспитания детей в семье». Випускались класні та шкільні стінгазети.

5464433

Педколектив провів значну роботу по підвищенню ефективності уроку. Особливо сумлінно готувалися до уроків вчителі Ланда З.З., Канюка І.Я., Глинська Р.Ф., Волошин Т.О. і інші вчителі творчо підходили до добору методів роботи з учнями, приділяли увагу застосуванню активних методів навчання. Класні керівники перевіряли успішність свого класу, виявляли, кому загрожує негативна оцінка за чверть і організовували з цими учнями заняття різними методами, а саме: залучаючи вчителів, кращих учнів свого класу, учнів старших класів, ланкових, загонових вожатих. Добивались взяття шефства над невстигаючими учнями з боку комсомольців і піонерів з тим, щоб таким учням допомогти і вони стали встигаючими. За прийняття активної участі в художній самодіяльності школи та за хорошу підготовку до олімпіади дирекція школи виносила учням подяки із занесенням в особові справи.
18 травня 1958 року була проведена районна спартакіада школярів шкіл Врадіївського районну з легкої атлетики, волейболу, стрільби і велосипедного спорту. В цій спартакіаді прийняли участь 20 учнів школи.
Кращих результатів добилися учні, учасники змагань:
Парелко В(10клас)
Ніколаєнко М.(10клас)
Хоменко Р.(10 клас)
Матієнко Н.(10 клас)
Михайлюк О.(10 клас)
Гарматько (10 клас)
Кобиляк О., Сінчук В, Скриль А, Маєвський В. (9клас)
Музиченко Л.(8 клас)
Чернега І.(9клас)
Кузніцова А (8 клас)
Савчук Л.(10 клас)
Великовеселівська середня школа уклала договір з колгоспом «Перемога» по відгодівлі силами учнів тутового шовкопряда. Учні одержали практичні навички по догляду шовкопрядів. Керівництво по відгодівлі шовкопрядів поклали на вчителя біології Волошина Т.О. Класним керівником 10 класу було призначено Ланду З.З.
Випускники 1958 року:
1. Бучок Степанида Василівна
2. Гармотько Валентин Гаврилович
3. Грабовий Петро Григорович
4. Діденко Віктор Володимирович
5. Дубинянська Марія Матвіївна
6. Коханюк Людмила Юхимівна
7. Красіловський Володимир В.
8. Криворучко Олександр Миколайович
9. Лопата Павло Іванович
10. Матвєєв Микола Іванович
11. Матієнко Надія Харитонівна
12. Московчук Сергій Миколайович
13. Ніколаєнко Микола Григорович
14. Парелко Віктор Олександрович
15. Пивовар Віра Олексіївна
16. Рушниця Галина Григорівна
17. Савчук Людмила Павлівна
18. Стримецький Георгій О.
19. Хоменко Раїса Дем’янівна
20. Хлєбцова Людміла Іванівна
21. Черниш Георгій Т.
22. Шевченко Альвіна Т.
23. Шевченко Віра Сергіївна

https://chouprojects.com/top-online-mail-order-marijuana-mom-dispensaries-canada/